Abonament z telefonem czy bez – co wybrać?

Telefon, który otrzymujemy wraz z podpisaniem umowy abonamentowej to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy nie możemy pozwolić sobie na jednorazowy wydatek – zakup telefonu osobno w salonie. To też jeden z najlepszych sposobów na wejście w posiadanie najnowszego modelu wybranego producenta w atrakcyjnym systemie ratalnym.

 

Telefon w abonamencie – zalety

 

Virgin Mobile oraz wielu innych wiodących operatorów na rynku ma w swojej ofercie telefony, które można kupić wraz z wybraną taryfą telefoniczno-internetową. Aby dobrać rozwiązanie skrojone idealnie na miarę naszych potrzeb, warto najpierw przeanalizować to co proponują nam sieci komórkowe.

Abonament, w którym dopłacamy ściśle określoną na początku stawkę za aparat telefoniczny to dogodny sposób na ratalną spłatę urządzenia. Dzięki temu można pozwolić sobie na model o wiele droższy, bardziej zaawansowany technologicznie niż kupiony w regularnej cenie w salonie. Warto jednak pamiętać, że finalnie takie rozwiązanie nie jest bardziej korzystne cenowo, tutaj atutem jest przede wszystkim komfortowa sprzedaż w systemie ratalnym, gdzie rata doliczana jest do comiesięcznego zobowiązania.

Abonament jest jednak usługą bardzo wygodną, nie trzeba martwić się o regularne doładowywanie konta tak jak w przypadku telefonu na kartę. Płatności można zautomatyzować, ponieważ kwota, którą trzeba przeznaczyć raz na 30 dni, jest z reguły niezmienna – pod warunkiem, że nie przekroczymy przewidzianych w pakietach limitów – wystarczy wydać dyspozycję w banku i nawet o przelew nie trzeba się martwić.

Ceny ofert z telefonem rozpoczynają się już od 25 złotych, przy czym trzeba zwrócić uwagę na okres trwania umowy – wynosi on od 12 do 36 miesięcy – oraz na ewentualną wysokość jednorazowej dopłaty za wybrany model.

 

Abonament bez telefonu

 

Oferta abonamentowa bez dodatkowego aparatu telefonicznego to bardzo korzystne cenowo rozwiązanie. W przypadku, gdy ma się sprawny telefon i nie ma potrzeby kupowania nowego, zdecydowanie warto wybrać tę opcję. Można w ten sposób zyskać wiele bardzo ciekawych i przede wszystkim tanich pakietów a kwota 25 złotych w zupełności często wystarczy, aby mieć pakiety nielimitowane.  

 

W przypadku abonamentu z telefonem trzeba rozważnie podchodzić do ofert, w których telefon kosztuje “złotówkę”. Często tak rzeczywiście jest, ale zdarza się również, że oprócz podanej przez operatora złotówce konieczne będzie również uiszczenie dodatkowej opłaty startowej za wybrany model telefonu, często są to niemałe kwoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *