Dlaczego warto wybrać faktoring z regresem?

Faktoring z regresem pozwala na szybkie zdobycie finansowania, które można przeznaczyć na dowolny cel. Dzięki faktoringowi z regresem, przedsiębiorstwo może otrzymać gotówkę za dokonaną sprzedaż z odroczonym terminem płatności już po 24 godzinach od przekazania kopii faktury swojemu faktorowi.

Faktoring jest jedną z najszybciej rozwijających się usług finansowych w Polsce. Faktorzy każdego roku pozwalają pozyskać środki finansowe na dowolny cel, blisko 9 tysiącom firm w Polsce. Jednym z czołowych faktorów jest Bibby Financial Services, który realizuje usługi finansowe w naszym kraju już od ponad 15 lat i od 35 lat na całym świecie.

 

Faktoring z regresem – o co w nim chodzi?

 

Faktoring to dużym uproszczeniu finansowanie faktur za sprzedaż z odroczonym terminem płatności. Dzięki faktoringowi, przedsiębiorcy mogą korzystać z dodatkowej gotówki przed realną zapłatą ze strony nabywcy, który zakupił towary lub usługi z odroczonym terminem płatności. Faktoring dzieli się na kilka rodzajów, a najczęściej wybieranymi są faktoring bez regresu (faktoring pełny) oraz faktoring z regresem (faktoring niepełny). Dzięki środkom otrzymanym w ramach faktoringu z regresem, przedsiębiorstwa korzystające z usług faktoringowych (faktorant) może w znaczny sposób podnieść płynność finansową przedsiębiorstwa, co w dłuższej perspektywie wymiernie przyczynia się do rozwoju działalności. Warto pamiętać, że pieniądze otrzymane w ramach faktoringu z regresem od faktorów (firm realizujących usługi faktoringowe), można przeznaczyć na dowolny cel.

 

Przedsiębiorcy korzystający z tego typu finansowania, otrzymane środki (nazywane zaliczką) mogą przeznaczyć na spłatę bieżących zobowiązań, np. w postaci wynagrodzeń dla pracowników czy opłacając raty leasingu lub należności względem ZUS lub Urzędu Skarbowego. Faktoring z regresem jest usługą finansową niemal identyczną, jak faktoring bez regresu. Diametralną różnicą pomiędzy tymi dwoma popularnymi rodzajami faktoringu jest przeniesienie ryzyka niewypłacalności kontrahenta. W przypadku faktoringu bez regresu, ryzyko braku terminowej zapłaty lub braku spłaty świadczeń w ogóle, przechodzi z faktoranta na faktora. W przypadku faktoringu z regresem, do roszczeń względem nieterminowego partnera biznesowego musi dochodzić samemu. Faktoring z regresem jest także zdecydowanie tańszym rozwiązaniem faktoringowym niż klasyczny faktoring bez regresu. Wpływ na to brak opłaty związanej z przeniesieniem ryzyka na faktora.

 

Faktoring z regresem – jakie daje korzyści?

 

Faktoring z regresem pozwala zdobyć nawet 90 procent wartości z faktury przed faktyczną zapłatą za dokonaną sprzedaż przez nabywcę towarów i usług z odroczonym terminem płatności. Faktoring z regresem znacznie poprawia płynność finansową firmy, co przekłada się na możliwości zawierania nowych umów i transakcji biznesowych. Faktoring wymiernie przyczynia się do rozwoju przedsiębiorstw zarówno liczących się na rynku dużych graczy, jak i mikroprzedsiębiorstw, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Faktoring z regresem to doskonałe rozwiązanie dla firm, które współpracują ze stałą grupą odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *