Domowe biuro – jak zorganizować?

Praca z domu jest interesującą możliwością rozwijania swojej kariery. Bardzo często łączy się z elastycznymi godzinami pracy oraz możliwością dostosowania swojego biura do maksimum pod względem produktywności. Optymalne zorganizowanie przestrzeni da największe profity wynikające z ograniczonej konieczności przerywania wykonywanej pracy.

Na pracę z domu decyduje się coraz więcej młodych rodziców i freelancerów. Ludzie wykonujący zawody dopuszczające pracę zdalną, starają się wykorzystać przestrzeń biurową dostępną w swoich mieszkaniach do maksimum. W zależności od potrzeb, na własny gabinet będą składały się inne meble i przedmioty, lecz interesującym rozwiązaniem łączącym wszystkie pomysły może być zainwestowanie w zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Głównym zadaniem tego typu urządzeń jest uchronienie elementów wrażliwych na nagłe skoki różnic potencjałów, na przykład komputery.

Niezbędne wyposażenie domowego biura

Podstawowymi meblami niezbędnymi przy aranżowaniu domowego biura są biurko i fotel. Podczas wybierania stołu warto pamiętać o dostosowaniu jego wymiarów tak, aby pozycja przyjmowana podczas pracy spełniała założenia ergonomii. Idealna postawa siedząca, to taka, w której wszystkie stawy tworzą kąt prosty, a stopy leżą płasko na podłodze. Biurko powinno być także odpowiednio szerokie – swobodnie powinny mieścić się na nim wszystkie niezbędne przedmioty. Dodatkowo, jeżeli znajduje się na nim komputer, to odległość twarzy od monitora powinna wynosić około 70 centymetrów. W przypadku pracy do późna, warto zainwestować w lampkę. Ważne jest, aby nie świeciła jaśniej niż ekran komputera i nie oślepiała nikogo przy stanowisku pracy.

Elementy pobudzające kreatywność

Podczas urządzania domowego biura nie powinno się zapominać o przedmiotach pozwalających na oderwanie się na chwile od pracy. Takimi elementami wystroju mogą z powodzeniem zostać mata do ćwiczeń czy drążek. Umożliwią wyczyszczenie umysłu z natłoku myśli, a także rozruszają stawy. Istotny jest także odpowiedni kolor ścian. Zielenie i szarości pozytywnie wpływają na zwiększenie koncentracji. Świeży i przyjemny zapach w pomieszczeniu zapewnią  kwiaty doniczkowe – szczególnie paprocie i pelargonie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *