Jak wybrać najtańszy Internet mobilny?

Internet mobilny jest jednym z najwygodniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. Operatorzy oferują taką usługę zarówno w formie abonamentu do smartfona, jak i na kartę przedpłaconą. Wybierając najlepszą usługę, dobrze kierować się nie tylko ceną, ale także limitem danych. 

Internet na kartę: czym się charakteryzuje?

Na wstępie warto odróżnić typową umowę abonamentową z Internetem mobilnym na kartę. W pierwszej opcji klient może zdecydować się na dowolny abonament z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłania SMS-ów, a także łączeniem się z Internetem. W przypadku rozwiązania na kartę można tylko i wyłącznie korzystać z usługi Internetowej. W takim razie, jakie są zalety Internetu na kartę? Przede wszystkim można go wykorzystać nie do jednego, ale do wielu urządzeń. Oznacza to, że możliwe jest włożenie karty SIM zarówno do swojego telefonu, jak i do tabletu oraz do laptopa. Takie rozwiązanie może być szczególnie przydatne osobom, które przebywają w miejscach bez dostępu do bezpłatnego Wi-Fi, a jednocześnie chcą pracować, oglądać filmy lub surfować po sieci. Wybierając najtańszy Internet mobilny, warto przejrzeć oferty wszystkich operatorów. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie, co oferuje dana firma. 

Jak wybrać tani Internet mobilny?

Istnieją tak naprawdę dwa główne czynniki, na których należy się opierać, wybierając Internet mobilny. Przede wszystkim jest to limit danych, który może wynosić od kilku do kilkuset gigabajtów. Tutaj należy dopasować liczbę do swoich potrzeb, ponieważ niektórzy chcą tylko poszukiwać informacji i przeglądać sieć, a jeszcze innym zależy na możliwości oglądania seriali lub filmów. W tym drugim przypadku warto mieć na uwadze, że jeden odcinek serialu zużywa około 500 megabajtów Internetu i w takim wypadku dobrze jest wybrać dużo większy pakiet. Drugim ważnym czynnikiem jest cena, ponieważ na rynku można znaleźć zróżnicowane oferty, których koszt wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Świetnym pomysłem jest porównanie oferowanego limitu danych z ceną. Dodatkowo warto porównać kwoty za aktywację usługi, które są jednorazowe, jednak ich koszt może być wyższy niż miesięczna cena za Internet. Dla niektórych znaczenie może mieć jeszcze jedna kwestia, związana z Internetem mobilnym, czyli termin umowy. Operatorzy oferują zarówno umowy bezterminowe, które można zerwać w każdym momencie bez dodatkowych kosztów, jak i umowy na czas określony, na przykład na dwa lata. Umowy bezterminowe wydają się być lepszym rozwiązaniem, jednak warto sprawdzić, czy ich koszt nie jest w rzeczywistości większy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *