O nich jest głośno – możemy być dumni.

Wiele z nas – konsumentów, nie zdaje sobie sprawy, że w swoim domu posiada produkty stworzone przez polskich przedsiębiorców. Ich obcojęzyczne nazwy czy globalne kampanie reklamowe na wysokim poziomie sprawiają, że oceniamy daną markę jako zagraniczną nie zastanawiając się gdzie tak właściwie leży serce jej produkcji. Rodzime marki posiadają własne zaplecze produkcyjne, stale podnoszą jakość świadczenia swoich usług czy produktów a przy tym odznaczające się innowacyjnością. Są to firmy rodzinne, przekazujące swoją wiedzę i dorobek z pokolenia na pokolenie, powstałe z pasji oraz te, które przy pomocy inwestorów i wykorzystaniu swojego potencjału, urosły do „wielkich marek”. Wiele z przedsiębiorstw sygnowanych polskich pochodzeniem przekroczyło granice kraju, szturmując nowe rynki. Poznajcie kilka z nich

RESERVED

Polska sieć odzieżowa, której pierwszy salon powstał zaledwie 18 lat temu. Przez cały okres swojej działalności firma sukcesywnie zwiększała swoje zyski, co sprawiło, że obecnie konkuruje z takim potęgami jak H&M. Firma posiada 1700 sklepów w Polsce i za granicą m.in w Niemczech, Bułgarii czy Izraelu. Reserved wpisuje się w modowe trendy, zaskakując klientów różnorodnością i cenową przystępnością.

CCC

Istniejąca od 21 lat na rynku firma, swoje pierwsze kroki stawiała w miejscowości Polkowice, gdzie jako „Żółta Stopa” sprzedawała buty luzem wystawione w koszach. Kilka lat później została zarejestrowana jako spółka akcyjna CCC. Posiada ona ponad 700 punktów sprzedaży w centrach i galeriach handlowych w 16 krajach m.in w Austrii, Chorwacji czy Turcji, gdzie sprzedaje ok. 26 milionów par butów dziennie, zatrudniając 7000 pracowników. Szerokie spectrum asortymentu, najwyższa jakość obuwia oraz modny design odznacza CCC jako lidera rynku w branży obuwniczej.

INGLOT

Jako jeden z największych producentów kosmetyków na świecie Inglot rozwija się bardzo dynamicznie. Założycie firmy – Wojciech Inglot podkreśla, że bez nakładów na reklamę stworzył kosmetyczną potęgę, która sięga 1983 roku oraz lakierów do paznokci zapoczątkowujących całą machinę sukcesu. Swoje salony firma posiada m.in w Kanadzie, Rzymie oraz Nowym Jorku. Inglota wybierają światowe gwiazdy.

KROSS

Rodzime przedsiębiorstwo produkujące rowery, ramy i wszelkie akcesoria rowerowe od blisko 1990 roku. Około 500 tys. rowerów jest rocznie eksportowanych do blisko 46 krajów. Ewolucja z małego sklepiku do potentata europejskiego dała dla firmy 20% udział w polskim rynku rowerowym. Gdzie leży przepis na sukces? Według założyciela w Krossie potęgą są ludzie – ich kreatywność i oddanie.

DRUTEX

Największy producent stolarki otworowej z PCV w Europie to właśnie Drutex, który 30 lat temu produkował siatki ogrodzeniowe, dziś zaś zatrudnia około 2 tysiące pracowników. Firma oferuje drzwi, okna i fasady, gdzie produkty wędrują m.in do Meksyku, USA czy Australii. Skłonność do ponoszenia ryzyka, realizacja wielomilionowych inwestycji i szybkość działania zapewniły wzrost firmie Drutex oraz pozycje na światowym rynku stolarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *