Smartfon na prezent – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup smartfona jako prezentu dla bliskiej osoby, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Kluczowe również są preferencje obdarowywanego.

 

Telefon w abonamencie na prezent

 

Najlepsza oferta na abonament z telefonem to taka, która będzie spełniała oczekiwania osoby, której ma zostać sprezentowana. W związku z tym warto zapytać, czego oczekuje, czego potrzebuje, jak często korzysta z internetu i jaki model smartfona byłby dla niej najlepszy lub jest wymarzony. W taryfach abonamentowych często można kupić bardzo atrakcyjne modele smartfonów, nawet tych z sekcji premium w atrakcyjnie rozłożonej na raty cenie. Kwestie dotyczące opłacania rachunku trzeba ustalić. Umowa może być podpisana na rodzica, jeżeli osobą, której ma być podarowany telefon, jest nieletnia. Dobrym rozwiązaniem jest również włączenie kolejnego modelu do taryfy rodzinnej lub firmowej. Telefon w abonamencie to dobry pomysł pod warunkiem, że wszystkie powyższe kwestie nie będą dyskusyjne.

 

Smartfon na prezent – cena telefonu

 

Pierwszą kluczową kwestię jest podjęcie decyzji dotyczącej ceny prezentu w postaci smartfona. Przedział cenowy znacznie ogranicza pole manewru i po prostu ułatwia wybór.

Najtańsze smartfony nadają się do wykonywania podstawowych zadań. Już za 500 zł można kupić model, który będzie w pełni satysfakcjonował użytkownika, który lubi przeglądać portale społecznościowe, robić zdjęcia, a nawet nagrywać filmy. Od 500 zł wzwyż tzw. telefony premium, to już przedział, w którym można znaleźć telefon dla fana gier oraz zapalonego miłośnika różnego rodzaju aplikacji i długich godzin surfowania w internecie. Powyżej 1000 zł znajdują się telefony, które należą do strefy premium, i wśród nich są najnowsze i najmodniejsze smartfony, które zadowolą fana gadżetów i technologicznych nowinek.

 

Parametry smartfona

 

Telefon dla osoby, która używa go wyłącznie do podstawowych czynności, a więc do odbierania i wykonywania połączeń, wysyłania maili, robienia zdjęć, słuchania muzyki i przeglądania stron internetowych nie muszą być wyśrubowane. W tej roli sprawdzi się doskonale smartfon z niższej półki cenowej, który posiada wszystkie niezbędne podzespoły na bardzo satysfakcjonującym poziomie. Z kolei smartfon dla gracza musi mieć silny procesor, jednym z lepszych będzie Snapdragon 845, dobry będzie także HiSilicon Kirin 970 ewentualnie Snapdragon 835. Z kolei smartfon dla amatora fotografii musi być wyposażony w dobrej klasy aparat. Na rynku obecnie są smartfony z wbudowanymi podzespołami wiodących marek fotograficznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *